Спасибо, ваше сообщение принято.

Наши менеджеры обработают его
и свяжутся с Вами максимально быстро.

Корзина пуста

Крупецька Ольга Олексіївна: Кохларний імплантант, який коштує 270 000грн., надається безкоштовно, всім хто цього потребує.
31.01.2013

Крупецька Ольга Олексіївна: Кохларний імплантант, який коштує 270 000грн., надається безкоштовно, всім хто цього потребує.

У період дитячого садка і початкової школи у дитини формуються навички навчання, а успіх на заняттях, як відомо, є багато в чому запорукою кар'єрного росту та успішного соціального життя. При надходженні в садок / школу діти проходять різноманітні перевірки але, найчастіше перевірці слуху не приділяється належної уваги. А як відомо,  хороший слух - один з найбільш значущих чинників, що накладають відбиток на те, як саме дитина пізнає світ. Цей недогляд може привести до погіршення успішності або навіть до помилкових висновків про інтелектуальні здібності дитини. Позбавлення дитини слухомовленевої обстановки може спричинити незворотній вплив на подальшу його здібність використовувати можливості свого залишкового слуху. Доведено, що в таких випадках діти з працею надолужують згаяне і наявні в них потенційні здібності до мови, читання та письма рідко розвиваються до кінця. Чи це насправді так, і що нам може запропонувати сьогоднішня медицина, нам прояснить завідуюча Центром реабілітації дітей з порушенням слуху і мови, який знаходиться на базі Рівненської обласної дитячої лікарні, отоларинголог, сурдолог дитячий та дорослий, лікар першої кваліфікаційної категорії – Крупецька Ольга Олексіївна.

– Ольга Олексіївна, що вплинуло на появу в місті Рівне такого центру?

– Центр реабілітації дітей з порушенням слуху і мови на базі консультативної поліклініки Рівненської обласної дитячої лікарні існує протягом 10-ти років. Підставою для його створення стала велика кількість дітей з порушенням слуху і мови на Рівненщині. На диспансерному обліку у Центрі перебуває до 300-х дітей інвалідів.

– Які фахівці консультують у Вашому центрі?

– Консультують наступні фахівці: сурдолог, отоларинголог, невролог, логопед, сурдопедагог, дефектолог.

– Чи правда, що в останні роки кількість дітей з вродженими тяжкими порушеннями слуху стає більше, і що найчастіше слух порушений у дитини з народження?

– Основними причинами вроджених втрат слуху у дітей є:

 • Гіпоксія плоду під час вагітності (передусім паління тютюну і перебування матері у насиченому тютюновим димом), і при затяжних пологах;
 • Мала маса дитини при народження (менше 2 кг);
 • Жовтяниця новонароджених;
 • Черепно-мозкові травми при пологах;
 • Внутрішньоутробні інфекції;
 • Вади розвитку плоду;
 • Генетичні фактори.

– З чим, на Вашу думку, пов'язане порушення і рання втрата слуху у дітей?

– При подальшому розвитку дитини однією з основних причин втрати слуху перенесені інфекційні хвороби (передусім – вірусні, наприклад грип), рідко – гнійний менінгіт, скарлатина.

Минуле десятиліття діти часто втрачали слух після ототоксичних препаратів, в основному антибіотиків (гентаміцин, капаміцин, неоміцин). Відмова від використання даних препаратів зменшила ризик виникнення у дітей  приглухуватості. Але збільшення кількості перенесених інфекцій (ГРВІ, аденовірусний грип), не дають зменшити ріст втрат слуху у дітей.

– Наскільки важливо виявлення втрати слуху у дитини на самих ранніх етапах?

– Дуже важливим є виявлення втрати слуху у ранньому віці ( від 6 міс. до 1 року). В першу чергу мають бути уважними батьки, спостерігати, як дитина реагує на звуки різної інтенсивності ( з 2-х, 3-х місяців дитина починає реагувати на голосний звук). У центрі спостерігаються маленькі пацієнти, батьки яких звернулися з ними у віці 4-х місяців. Це дало змогу вчасно встановити діагноз, слухопротезувати, і в подальшому провести кохларну імплантацію, і логопедичну реабілітацію.

– Які ознаки повинні знати батьки, що дозволяють визначити, чи все у дитини в порядку зі слухом. Хто і як повинен проводити перевірку слуху у дітей? Коли слід звертатися до сурдолога?

– Що стосується дітей молодшого та шкільного віку – батьки повинні бути уважні. Батьків має насторожити неодноразове перепитування дитини, близько сідає дитина біля телевізора, комп’ютера, та просить зробити його гучніше.  У таких випадках необхідно негайно звернутися до отоларинголога за місцем проживання, який у подальшому скеровує до сурдолога. Надзвичайно важливим є момент вчасного звернення, так як гостру сенсоневральну втрату слуху можна медикаментозно лікувати до 1 міс., і слух у дітей відновлюється або покращується. Пізнє звернення і пізнє лікування не дає бажаного ефекту, слух втрачається.

– Наскільки сильний вплив мобільних телефонів і навушників на слух?

– Останнім часом збільшилась кількість використання навушників з прослуховуванням гучної музики, перебування у дискоклубах, - все це негативно впливає на слух. Тому у Центрі спостерігаємо збільшення звернень батьків з підлітками, у яких визначаємо початкові зміни слуху. Треба пам’ятати, що прослуховування гучної музики у навушниках дозволено до 1 години на добу.

– Чи залежить формування мови у дитини від стану слуху?

– Одним з важливих факторів формування мови є слух. Тому діти із затримкою мовного розвитку, з різними логопедичними проблемами мають бути проконсультовані сурдологом. У Центрі проходять логопедичну реабілітацію діти, як із первинними, так із вторинними розладами мовлення.

– Ольга Олексіївна, скажіть будь-ласка, що таке приглухуватість?

– Приглухуватість – це зниження слуху різної міри. Існує 4 ступені приглухуватості, які ми визначаємо різними методами діагностики, а насамперед проведенням тотальної порогової аудіометрію; ігрову аудіометрію проводимо дітям від 4-х років, це дозволяє встановити діагноз, з метою вчасного слухопротезування дитини. Дітей до 3-х років скеровуємо у ДУ «Інститут отоларингології» в м. Київ, з метою обстеження і проведення КСВП ( коротколатентних слухових викликаних потенціалів), обстеження у сурдолога є об’єктивним методом.

– Які методи лікування проводять у Вашому центрі, і наскільки вони ефективні?

– Основним напрямком реабілітації дітей з приглухуватістю є бінауральна (на обидва вуха) слухопротезування, яке сприяє як мовному, так і розумовому розвитку дитини.

– Ольга Олексіївна, наскільки ефективне лікування, із застосуванням слухових апаратів?

– Старий стереотип, що слуховий апарат ще більше погіршує слух , відійшов у минуле. Сучасні слухові апарати йдуть з цифровими налаштуваннями, що дозволяє індивідуально покращувати слух. Зазначимо, що при двобічний приглухуватості необхідно 2 слухових апарата, а не 1, як було раніше. Новітні моделі слухових апаратів дозволяють бути непомітними у вусі, що значно покращує адаптацію слабочуючих у суспільстві. Останнім часом основним напрямком реабілітації дітей з глухотою є кохларна імплантація, яка широко останнім десятиріччям проводиться у світі. У 2012 році на Рівненщині проімплантовано 10 діток . Кохларна імплантація проводиться за державною програмою у Інституті отоларингології. Кохларний імплантант, який коштує 270 000грн., надається безкоштовно, всім хто цього потребує. Проведення даної операції скорочує термін логопедичної реабілітації і направлене на інтеграцію дітей з глухотою у суспільство. Вчасно і успішно проімплантована дитина, з проведеною відповідно логопедичною реабілітацією у мовному і розумовому розвитку не відрізняється від своїх однолітків.

– Що Ви можете порадити батькам дітей з проблемами слуху для профілактики цих захворювань.

– Батьки повинні бути уважними по відношенні до своїх дітей. Вчасно звертатися до фахівців з метою проведення діагностики слуху, і проведення відповідного лікування.

–Дякуємо Вам, Ольга Олексіївна, за вичерпні відповіді, і за приділений для нас час.

Имя: *
Е-mail: *
Отзыв: *
Код защиты: * Сменить код
* - поля, обязательные для заполнения
Статьи
Гематология
Диагностическое значение выявления в моче порфирин
Диагностическое значение выявления в моче порфирин...
Порфирины - одни из древнейших органических соединений, появившиеся на...
Кардиология и сосудистые заболевания
Сердечно-легочная реанимация
Сердечно-легочная реанимация...
По разным оценкам, в Соединенных Штатах своевременно и надлежаще прове...
Фармакология
Неспецифическая детоксикация организма при отравле
Неспецифическая детоксикация организма при отравле...
Кроме специфической терапии в больнице, при отравлениях важно применен...
Новые медицинские учреждения
 • Клиника эстетической медицины Vist
 • Patlazhan Clinic
 • Восточно-Европейская школа остеопатии
 • Восточно-Европейская школа остеопатии
 • StomCost.Ru
 • Медицинский центр «ОН Клиник Харьков» (Детское отделение)
 • Медкосмет
 • Медицинский центр
 • Онко Консалтинг Центр
 • Курорты Миргорода