Спасибо, ваше сообщение принято.

Наши менеджеры обработают его
и свяжутся с Вами максимально быстро.

Корзина пуста

У чому різниця між тестами IgG кількісними та якісними?
19.11.2022

У чому різниця між тестами IgG кількісними та якісними?

Діагностика та ефективність інфекційних захворювань базується на виявленні імуноглобулінів, або як їх ще називають, антитіл. Це такі білки, що відповідають за імунітет. Вони виникають в організмі, якщо до нього потрапив патоген ‒ антиген. Імуноглобуліни є специфічними для окремих збудників, тому ми можемо встановити, який саме мікроб викликав хворобу. Тест на антиген у Києві, у свою чергу, дозволяє виявити саме білки збудника.

Для діагностики інфекційних захворювань важливі два типи імуноглобуліні ‒ IgG та IgM. Якщо говорити про перший тип, він виникає у крові через деякий час після зникнення симптомів захворювання, що свідчить про одужання та надбання певного імунітету проти цього збудника. IgM ‒ це маркер гострого захворювання і він дуже важливий при тяжких станах вірусних інфекцій ‒ наприклад, при коронавірусі.

Які є види тестів та де можуть виникнути проблеми?

Розрізняють два типи тестів:

 1. Якісні. Для таких досліджень визначається сам факт знаходження антитіл. Він проводиться для виявлення збудника захворювання. Саме тому коли людина здає швидкий тест на коронавірус, використовують якісний тип дослідження. Він може встановити характер патології, а саме ‒ наявність гострих або хронічних процесів.
 2. Кількісні. Такі тести використовують для визначення кількості патогену, або як це ще називають, рівню титру антигенів. Це допомагає встановити тяжкість захворювання та приблизну давність виникнення хвороби. Наприклад, якщо людина тільки заразилась, то у її крові буде багато антигенів. Як наслідок, буде активне вироблення антитіл (імуноглобулінів).

Перелічені методи вважають експрес-тестами, адже вони швидко дають результат завдяки спеціальним реагентам.

Аналіз на імуноглобуліни є зручним та швидким тестом, який дозволяє виявити антитіла до збудника. Проте, ця технологія має недолік: точність результату. Імунітет людини ‒ це складна структура, що протягом життя постійно виробляє антитіла до певних антигенів. Як наслідок, окремі з них можуть давати хибнопозитивний або хибнонегативний результати. Це призводить до того, що в один проміжок часу людина може здати кілька тестів, які мають різні значення.

Потрібно додати, що чутливість таких аналізів не є високою та їх результати не завжди сприймають за правдиві. Сам тест передбачає виявлення імунної відповіді на збудника, а не виявлення саме збудника. Може статися таке, що результат тесту негативний, проте людина ще має патоген у своєму організмі та може продукувати його назовні. Для вирішення цієї проблеми розробили більш чутливі методи ‒ наприклад, технологію полімеразно-ланцюгової реакції, або ПЛР. Завдяки їй можна з вірогідністю у 95% знайти саме частки вірусу.

У чому різниця між тестами IgG кількісними та якісними?

Оцінка результатів тесту

Якщо говорити про якісне дослідження на виявлення антитіл, то у цьому випадку результат повинен бути негативним. Це означає, що антиген не виявлено. Якщо ви отримали позитивний тест, то також враховують імуноглобуліни M та G. Кількісні аналізи мають визначений мінімальний рівень титру, який вказує на відсутність білка вірусу.

Отримати додаткову інформацію та записатися на тест можна за адресами клініки Invivo:

 • м. Київ, вул. Урлівська, 34;
 • м. Київ, вул. Тираспольська, 54 (ЖК “Місто Квітів”);
 • м. Київ, вул. О.Тихого, 38/19;
 • м. Київ, вул. Голосіївська, 2;
 • м. Київ, вул. Раїси Окіпної, 3.

Або за номером телефона 0800 210 777.

Имя: *
Е-mail: *
Отзыв: *
Код защиты: * Сменить код
* - поля, обязательные для заполнения
Статьи
Современные методики медицины
У чому різниця між тестами IgG кількісними та якіс
У чому різниця між тестами IgG кількісними та якіс...
Діагностика та ефективність інфекційних захворювань базується на виявл...
Генетика и цитология
Важный шаг. Консультация генетика
Важный шаг. Консультация генетика...
Консультации генетика нужна не только для обсуждения определенного заб...
Неврология
Социальные последствия инсульта
Социальные последствия инсульта...
В Украине восстановлением навыков самообслуживания и бытовых навыков з...
Новые медицинские учреждения
 • Центр Онкологии в Харькове
 • ПремиумМед
 • стоматология Брамадент
 • Coollaser Clinic
 • діагностичний центр мрт М24
 • діагностичний центр мрт М24
 • діагностичний центр мрт М24
 • Товариство з обмеженою відповідальністю «Ланцет XXI сторіччя»
 • Медицинский центр ОН Клиник Харьков Гагарина