Клиника дружественная к молодежи г. Одесса - Med36.com
Спасибо, ваше сообщение принято.

Наши менеджеры обработают его
и свяжутся с Вами максимально быстро.

Корзина пуста

Клиника дружественная к молодежи

Клиника дружественная к молодежи
5.00
Рейтинг

Просмотров: 4899

Проголосовало: 1

Отзывов: 0

Ваша оценка:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Інформація про роботу «Клініки, дружньої до молоді» на базі міської студентської поліклініки №21

Відповідно до спільного наказу Управління охорони здоров’я та управління у справах сім’ї та молоді обласної державної адміністрації від 18.05 2005р. № 31/214, а також за підтримки Дитячого Фонду ООН-ЮНІСЕФ на базі Міської студентської поліклініки № 21створено відділення медичної допомоги підліткам та молоді.

У вересні 2009 року відділенням отримано статус «Клініка, дружня до молоді». Також у вересні 2012 р. у КУ ОМСП № 21 відбулась переоцінка відділення медико-соціальної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» експертами МОЗ України. За результатами переоцінки відділення «КДМ» здобуло 99,8% позитивних результатів за 10 часовими стандартами надання медико-соціальної допомоги підліткам та молоді, які базуються на характеристиках послуг «Дружніх до молоді», які рекомендовані Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я та повністю відповідають вимогам підтвердження статусу «Клініка, дружня до молоді». Також експерти запевнили, що «КДМ» на базі КУ ОМСП № 21 є взірцем для розвитку мережі медичних закладів, які надають допомогу підліткам та молоді.

Клініка, дружня до молоді (КДМ) – це заклад, що надає комплексну медико-психо-соціальну допомогу по проблемам збереження здоров’я, обумовленими специфікою підліткового віку, на принципах Дружнього підходу.

Метою КДМ є збереження здоров’я дітей та молоді і навчання навичкам життєвої компетентності, а завданням – профілактика захворювань, особливо ВІЛ-інфекції, інфекцій, які передаються статевим шляхом та інших, пов’язаних з ризикованою поведінкою та їх рецидивами; інформаційний та консультативний супровід; лікування та реабілітація; створення психологічно комфортних умов для кожного клієнта Клініки, що полегшать проходження лікування, вирішення соціальних та психологічних проблем, активізація молодіжного руху за здоровий спосіб життя, набуття та засвоєння дітьми і молоддю нових знань про здоровий спосіб життя, підвищення рівня інформованості молоді з питань профілактики тютюнокуріння, алкоголізму, наркоманії, захворювань на ВІЛ/СНІД, інфекцій, що передаються статевим шляхом, популяризація технологій навчання за методом “рівний-рівному” щодо здорового способу життя, виявлення, обмін i розповсюдження кращого досвіду з профілактики запобігання негативним проявам серед дітей i молоді, впровадження нових методів профілактики серед дітей та молоді.

Клініка, дружня до молоді, як структура, суттєво відрізняється від інших медичних закладів за наступними ознаками:

  • допомогу розраховано як на здорову так і на хвору молодь;

  • надається комплексна допомога за видами послуг: медичні, психологічні, соціальні, правові;

  • пропонується гнучка модель співпраці: рішення приймається за участю клієнта.

Позитивним досвідом КДМ є якісна реалізація державних та міських програм з питань профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі шляхом активної співпраці з органами державної влади, органами місцевої влади, медичними закладами, громадськими організаціями, благодійними фондами, ЗМІ. Так, наприклад, у грудні 2012 р. КДМ прийняла участь у прес-конференції КУ ОМСП № 21 за проблемами протидії гепатиту «С» та захисту прав людини у сфері охорони здоров’я за участю представників Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, Управління охорони здоров’я Одеської міської ради, громадських організацій «Молодіжний центр розвитку», «Медична правда», благодійного фонду «Дорога к дому», громадського руху «Віра, Надія, Любов», об’єднання НУО Одеської області «Разом за життя». Особливо можна зазначити роботу по переадресуванню з благодійним фондом «Дорога к дому», з якого до КДМ звертаються підлітки груп ризику.

Також слід відмітити, що за 2012 рік в КДМ було проведено 3538 ДКТ серед молоді. З них досліджено – 165, виявлених на ВІЛ не відмічалось, але було виявлено вірусні гепатити: aHCV - 3, HbsA – 4, які були взяті на диспансерний облік з призначенням лікування.

Світовий досвід демонструє підліткам необхідне надання комплексної медико-соціальної допомоги, а не вирішення окремих медичних проблем. Комплексна медико-соціальна допомога надається сумісно з педіатром, психологом, гінекологом, дерматовенерологом та соціальним працівником. Так за період функціонування зазначеного закладу до спеціалістів звернулося понад 30 тис. осіб, представники студентської та шкільної молоді.