Спасибо, ваше сообщение принято.

Наши менеджеры обработают его
и свяжутся с Вами максимально быстро.

Корзина пуста

Зима Ольга Олексіівна: Народжувати, народжувати, народжувати, бо діти це є щастя.
04.02.2013

Зима Ольга Олексіівна: Народжувати, народжувати, народжувати, бо діти це є щастя.

Що таке вагітність? На це очевидне для одних, та дивне для інших питання можна дати цілком певну відповідь Але кожна людина бачить цей термін свого життя по-своєму. Тут виникають варіанти. Для одних це бажаний стан, який передує материнству; для інших це буденність, звичний життєвий етап; а є й такі, для кого це небажаний наслідок інтимної близькості або - більш того - жах, якого краще уникнути. Мало хто думає, що вагітність – це чудо, послання, дар зверху, який і цінувати треба відповідно. ЇЇ потрібно цінувати, планувати, чекати. А як її планувати, з чого почати це планування,  що повинна пройти вагітна, щоб стати на облік,  і як потрібно харчуватися під час вагітності, з нами поділиться завідуюча жіночою консультацією Здолбунівської районної поліклініки, лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії Зима Ольга Олексіївна.

– Доброго дня Ольга Олексіївна, розкажіть нам будь-ласка, з чого почати планування вагітності?

– Планування кожної вагітності повинно починатися з обстеження майбутніх тата і мами. Бажано щоб це проводилося задовго до планованої вагітності. Тобто, коли молоді люди звертаються до Загсу,  одразу вони повинні пройти обстеження в будь-якому медичному закладі, де вони самі забажають. Це обстеження повинно включати в себе як обстеження майбутньої мами, так і обстеження майбутнього тата. У всьому світі рекомендовано за досить тривалий час до планування вагітності кожній жінці вживати препарат, який називається фолієва кислота. Він попереджує розвиток різноманітних вад у  майбутньої дитини. Обстеження яке повинна пройти жінка – це гінекологічний огляд , здати аналізи, здати цитологічні мазки, здати мазки на флору. Так само повинен пройти чоловік обстеження на виявлення всяких інфекцій. І обов`язково обстеження на СНІД.

– Чи можуть отримані результати цих обстежень вплинути на здатність завагітніти?

– Так, на здатність завагітніти впливає багато факторів. По-перше, це неправильний спосіб життя, який сьогодні веде наша молодь. Це і постійна зміна статевих партнерів. Яка веде за собою як правило зараження різними інфекціями, які в подальшому спричиняють неможливість завагітніти жінці. Це і надмірне вживання алкоголю, тютюнопаління, а взагалі всі шкідливі звички знижують здатність завагітніти.

– То, у зв`язку з цими обставинами, чи потрібне очищення організму майбутньої мами, і який спосіб життя потрібно вести коли планується вагітність?

– Взагалі-то, кожна жіночка, чи дівчина повинна бути завжди бути готовою до незапланованої вагітності. Це не обов`язково повинно бути сплановано.  І тому те, що стосується вживанню алкоголю, чи тютюнопаління, то кожна жінка повинна утримуватися від таких шкідливих звичок. Потрібно вести правильний спосіб життя, притримуватися здорового харчування, то тоді коли вона завагітніє ,то більше гарантій що вона народить здорову повноцінну дитину.

– Ольга Олексіївна, але на жаль, існує таке поняття, генетичний ризик, як можна його уникнути?

– Такого ризику ми уникнути, на превеликий жаль, не можемо. Єдине, що ми можемо зробити, це коли жінка завагітніє, це провести обстеження на генетичному рівні в період до 12 тижнів. Це обстеження проводять цілий ряд лабораторій та діагностичні центри. І якщо буде виявлена якась вроджена генетична вада, то до 12 тижнів є можливість перервати цю вагітність, щоб не народжувати хвору дитину. Тому і проводиться таке обстеження і проводиться до 12 тижнів.

– Скажіть, Ольга Олексіївна, чи правда, що до деяких ускладнень та патологій під час вагітності та родів може призвести навіть звичайний вірус, інфекційне захворювання, яке жінка перенесла під час вагітності? Як від цього вберегтися майбутнім мамам?

– У зв`язку з тим, що на сьогодні у нас дуже багато різноманітних інфекційних захворювань, кожна вагітна жінка при найменших скаргах на нежить, чи незначне підвищення температури, обов’язково повинна бути оглянута насамперед терапевтом. А все подальше лікування назначає лікар терапевт. Та коли потрібно,а це в більшості випадків, такі жінки госпіталізуються в стаціонар. Тому що вагітна жінка вже не одна, і ми боремося за здоров`я обох, і майбутньої мами, і дитини. А профілактика тут діє звичайна – це менше бувати в місцях скупчення людей, проводити вживання в достатніх кількостях чаю з малиною та медом. В даному випадку вся народна медицина нам піде на користь.

– Ольга Олексіївна, а чи можна вагітним займатися спортом, якщо вагітність протікає без ускладнень, та яким саме, якщо можна?

– Можна, навіть потрібно, якщо жінка рухалася під ,час вагітності, то вона скоріше й легше народить дитину. А найкращим видом спорту, найблагоприємнішим для дитини – це є плавання. Тому що дитина перебуває і в маминому животику у водному середовищі, і знову попадає в те саме, що для неї є приємним. Тому плавання в басейнах – це найкращий вид занять для вагітних. А так звичайно потрібна і повсякденна зарядка, прогулянки на свіжому повітрі. Якщо це нічим не ускладнюється для вагітності, жінка не відчуває ніяких неприємних симптомів, то звичайно можна займатися упродовж всієї вагітності.

– Які харчові продукти потрібно обов`язково включити в раціон, і навпаки, які потрібно виключити з раціону майбутньої мами?

– Обов`зково – це є молочні продукти. На сьогоднішній день у нас у всіх страждає кісткова система, і кальцію не вистачає навіть і не вагітним. Тому молочні продукти повинні вживатися в будь-якому вигляді, та кожного дня. Теж саме стосується і м`яса. М`ясо є найбільш поширеним джерелом заліза. Тому його вживання кожного дня також є обов`язковим. Також обов`язково повинна бути присутня в раціоні риба, овочі та фрукти. Тому що це є вітаміни. А виключити потрібно мучні продукти, солодощі також не бажано багато вживатися, тому що від них буде набиратися вага. І потрібно обмежити гостре, солене, перчене. Під час вагітності нирки надто чутливі, і від цих продуктів вони можуть спровокуватися на якісь захворювання.

– Ольга Олексіївна, скажіть будь-ласка, чому так важливо вчасно ставати на облік вагітним жінкам?

– В першу чергу, це щоб знати про стан здоров`я вагітної жінки. Чи вона здорова. Чи вона здатна виносити цю дитину. І якщо, не дай Бог, виявляться якісь вади розвитку, то їх можна попередити тільки до 12 тижня вагітності. Тому що на пізніших строках проводження будь яких акушерських, гінекологічних маніпуляцій будуть супроводжуватися  ризиком для життя жінки. Тому обов`язково потрібно стати на облік до 12 тижня вагітності, щоб обстежитись повністю і в суміжних спеціалістів, і пройти генетичні обстеження, і здати всі необхідні аналізи, та пройти УЗД-обстеження.

– Яка процедура постановки на облік чекає на вагітну?

– По-перше, це є огляд у лікаря акушер-гінеколога, огляд на кріслі проводиться обов’язково, для взяття мазків, і для визначення точного терміну вагітності. Тоді заводиться індивідуальна карта вагітної, і вагітна проходить огляд у суміжних спеціалістів, здає дуже багато різних аналізів, в які включаються і загальні аналізи крові, і кров з вени, і обстеження на СНІД, і відповідно до наших протоколів жінка проходить УЗД-обстеження у визначені терміни. От і вся процедура.

– Чи правда, що пізня постановка на облік може підвищити ризики ускладнень ведення вагітності, пологів, здоров'я майбутньої мами і дитини?

– Однозначно, таке може бути. Тому що є жінки, які по стану свого здоров`я не можуть виносити свою дитину, а вони звертаються в дуже пізні терміни, і тоді це є величезною проблемою навіть для прогнозування , чи до родорозрішення даної жінки. І тому я ще раз наголошую, що на облік потрібно ставати вчасно, до 12 тижня вагітності. Так само можуть бути ускладнення і з боку дитини. Якщо, наприклад, в жінки виявлено якісь вродженні вади розвитку після 20 тижня вагітності, які несумісні з життям дитини, то це вже є великою проблемою і для нас, і для жінки.

– Ольга Олексіївна, що Ви можете порадити для майбутніх мам, и для тих, хто тільки планує батьківство.

– Народжувати, народжувати, народжувати, бо діти це є щастя, це є радість батьків, і бажано щоб вагітність була запланованою. Щоб дітки з`являлися тоді, коли ви їх плануєте, хочете, і чекаєте. Приходьте до нас в жіночу консультацію, будемо всім дуже раді.

Имя: *
Е-mail: *
Отзыв: *
Код защиты: * Сменить код
* - поля, обязательные для заполнения
Статьи
Современные методики медицины
Методи скринінгу та ранньої діагностики пухлин гол
Методи скринінгу та ранньої діагностики пухлин гол...
Хоча пухлини голови та шиї не є лідерами за розповсюдженістю серед онк...
Популярно-информационные статьи
Лазерная эпиляция подмышек: быстро, эффективно и н
Лазерная эпиляция подмышек: быстро, эффективно и н...
В этой статье мы подробно рассмотрим преимущества лазерной эпиляции по...
Болезни ЖКТ
Комплексный подход в лечении гастроэзофагеальной р
Комплексный подход в лечении гастроэзофагеальной р...
Гастроэзофагеальная рефлюксная болезнь (ГЭРБ) получает все большее рас...
Новые медицинские учреждения
  • Smart klinika
  • Центр Онкологии в Харькове
  • ПремиумМед
  • стоматология Брамадент
  • Coollaser Clinic
  • діагностичний центр мрт М24
  • діагностичний центр мрт М24
  • діагностичний центр мрт М24
  • Товариство з обмеженою відповідальністю «Ланцет XXI сторіччя»